רשלנות רפואית

אחד מתחומי המשפט החשובים, שכן בנוסף למקצועיות, לניסיון ולבקיאות בחומר המשפטי, נדרש גם ליווי אנושי, סבלני ואמפטי כלפי הלקוח ומצוקתו.

יתרה מזו, עורך דין מקצועי בתחום רשלנות רפואית חייב להכיר גם את עולם הרפואה, לרבות חקיקה, פסיקות ותקנות מגוונות, וכן עליו להכיר ולהפנות לרופאים מומחים אחרים לקבלת חוות דעת. מקרים של רשלנות רפואית יכולים להיות כבר בשלב ההיריון (הרופא לא איתר מום בבדיקת מעקב ההיריון) ובשלב הלידה (שיטת יילוד לא מתאימה, נזקים שנגרמים ליילוד או לאישה ועוד). רשלנות רפואית יכולה שתהיה בניתוח הפשוט ביותר כדוגמת קטרקט, אך גם בניתוחים ובטיפולים קוסמטיים של הסרת שיער בלייזר או הזרקת בוטוקוס על ידי מי שאינו איש מקצוע.

לא זו בלבד, רשלנות רפואית יכולה שתהיה כאשר הרופא המטפל לא אבחן את המחלה בזמן, כאשר הטיפול לא ניתן בזמן, כאשר היה מעשה רשלני בזמן ניתוח על ידי גורם מקצועי, כאשר האמבולנס התעכב והמטופל איבד זמן טיפול יקר ועוד.

בתביעות רשלנות רפואית לא ניתן לתקן את הנזקים, הפציעות, הנכויות או מקרי המוות שקרו, אלא תובעים פיצוי כספי שיוכל להקל על חייו של התובע, ולו במעט.

לכן, משום הרגישות והחשיבות הרבה לתביעות רשלנות רפואית, חשוב מאוד לבחור עורך דין בעל יכולות מקצועיות ואנושיות כאחד. במרכז המומחים נוכל להתאים לך עורך דין מנוסה, מקצועי ובקיא בעולמות המשפט והרפואה ולהגדיל את סיכויי תביעתך.